İstanbul düğün fotoğrafçısı

Hayatınızın en önemli anlarından birisine tanıklık edeceksiniz ve bu anların başarılı bir şekilde kayıt altına alınıyor olması gerekir. Bu sebeple de durumu sizin kadar benimseyecek ve düğün zamanı yaşadığınız duygularınızı size gerçekten hissettirecek bir İstanbul düğün fotoğrafçısı ile çalışmanız çok daha mantıklı olacaktır.

istanbul düğün fotoğrafçısı seçerken nelere dikkat edilmeli

İstanbul düğün fotoğrafçısı seçerken nelere dikkat edilmeli?

Düğün fotoğrafçılarının verdiği hizmetleri en ince detayına kadar görüşmelisiniz. Çünkü, sizin istediğiniz tarzda çekimleri yapamayacak olan bir fotoğrafçı ile anlaşıp daha sonra bu durumun farkına varmanız çok geç kalmanıza sebep olacaktır. Bu yüzden hizmetleri ve detaylarını iyice incelemelisiniz.

İstanbul düğün fotoğrafçılarının daha önce yapmış olduğu çekimlere dair referanslarını kesinlikle inceleyiniz. Bu referanslar arasında sizin istediğiniz tarzda işler var mı diye kontrol etmelisiniz.

Mesela, dış çekim için Japon Bahçesi’nde bulunmak istiyorsanız, yine bu mekânda çekimler yapmış ve referanslara sahip bir fotoğrafçı ile çalışmayı tercih edebilirsiniz. Bahsedilen mekânda çekim yapmamış olmasına rağmen, oraya benzer başka doğa ortamlarında da güzel referanslara sahip olan diğer fotoğrafçıları da değerlendirmeye alabilirsiniz.

Fotoğrafçının incelediğiniz referanslarında kullandığı tarzın yanı sıra ne kadar yaratıcı olduğunu da incelemelisiniz. Çünkü, basit ve monoton bir çekim süreci hem gelinin hem de damadın gerilmesine sebep olabilir.

Bu durum da yapılacak olan çekimlerde elde edilecek sonuçların da çok iç açıcı olmaması anlamına gelir. Zaten fotoğrafçılar ile yapacağınız görüşmelerde de size pozitif duygular yansıtabiliyorlar, referansları da yeterince yaratıcı ise gönül rahatlığı ile anlaşma yapabilirsiniz.

Fotoğraf çekimlerinden sonra, bu düğün çekim fotoğraflarının sizlere somut olarak da ulaşacağını unutmayınız. Sizlere nasıl bir albüm ile dönüş yapılacağını kesinlikle fotoğrafçıya sormalısınız. Kullanılacak olan malzemeler ve tasarım gibi detayları da baştan konuşmanız, karar sürecinizde dikkate almanız gereken bir durumdur.

istanbul düğün fotoğrafçılarının sunduğu hizmetler nelerdir

İstanbul düğün fotoğrafçılarının sunduğu hizmetler

İstanbul’da hizmet veren düğün fotoğrafçılarının sunduğu hizmetler genel olarak aynı olmakla birlikte, her fotoğrafçının kendisine göre bir tarzı bulunmaktadır. Bu durum da haliyle sundukları hizmetleri etkilemekte ve elde edilecek sonuçlar da buna göre şekillenmektedir.

İstanbul’da yapılan düğün fotoğrafçılığı hizmetlerinden ilki tabii ki stüdyoda yapılan çekimlerdir.

Her ne kadar popülerliğini kaybetmiş gibi görünse de bu hizmet sayesinde çok başarılı fotoğraflara sahip olmanız mümkündür.

Stüdyo ortamının sizlerin de talepleri doğrultusunda düzenlendiği bu fotoğraf çekimlerinde birçok farklı tarzda çekim yapılması olasıdır.

Özellikle son yıllarda daha fazla etkisini gösteren minimalist bir ortamda ya da yakın plandan sade fotoğraf çekimlerinden birisini tercih edebilirsiniz.

Eğer istediğiniz fotoğraflar çok gösterişli olmasın istiyorsanız bu şekilde çekimler talep etmeniz mümkündür. Talebiniz daha canlı ve gösterişli fotoğraflar olacak ise de buna uygun olarak bir stüdyo ortamı oluşturulmasını bekleyebilirsiniz.

İstanbul’da düğün fotoğrafı çektirmek isteyenlerin tercih ettiği en önemli hizmet dış çekimlerdir. Dış çekim düğün fotoğrafları hizmetinde, İstanbul’un mükemmel dokusunu arkanıza alarak unutulmaz bir fotoğraf serüveni yaşayabilirsiniz.

Hem Avrupa Yakası’nda hem de Anadolu Yakası’nda bulunan onlarca farklı lokasyon arasından seçim yaparak, dış çekim için mekân kararı verebilirsiniz.

Genel olarak birkaç saat süren dış çekimler için en uygun zamanları ayarlamanız gerekmektedir. İster düğününüz ile aynı gün, isterseniz de farklı bir günde bu çekimlerin tamamlanmasını sağlayabilirsiniz.

Son olarak bahsetmek istediğimiz ve en çok tercih edilen bir diğer hizmet ise düğün hikayesi çekimleridir.

İstanbul düğün fotoğrafçısı arayışınız sırasında internette birçok farklı düğün hikayesi göreceksiniz.

Çekimleri hiç kolay olmayan ama sonucunda gerçekten başarılı işlerin çıktığı bu hizmet neredeyse bütün gün sürmektedir. Düğün günü sabahında, hazırlık yapmaya başladığınız ilk anlarda çekimler de başlar.

Bu çekimler düğün bitene kadar devam eder. Bu süreç boyunca yaşadığınız her şey kayır altına alınmaktadır. Düğün hikayesi çekimleri sonucunda çıkacak olan videolarda, o gün yaşadığınız bütün duyguları yeniden hissetmeniz de mümkün olacaktır.

istanbul dış çekim mekanlar

İstanbul fotoğrafçısı ile dış mekân kararlaştırma

İstanbul’da düğün fotoğrafları için dış mekânda çekim yapmak istediğinizde karşınızda çok sayıda seçenek olacaktır. Bunlar arasında seçim yapmanız oldukça zordur. Ancak bunu kolaylaştırmak için sizlere bazı önerilerimiz olacaktır.

Öncelikle çekimin yapılacağı mevsimi göz önünde bulundurmalısınız.

Yaz ve bahar aylarında daha çok bahçelerde ve doğa ile iç içe bir çekim planı tercih edilmektedir. Amaç, sezonun getirdiği sıcaklığı ve doğal canlılığı kullanmaktır.

Bunun için seçim yapabileceğiniz mekanlar arasında Japon Bahçesi, Yıldız Parkı, Belgrad Ormanı ve Atatürk Arboretumu vardır. Bu saydığımız mekanlar, en çok tercih edilenlerden bazılarıdır ve normal yaşantınızda ziyaret ettiğinizde bile sürekli olarak bir gelin ve damat görmeniz mümkün olan yerlerdir.

Kış mevsiminde ise havalar daha soğuk olduğu ve olası yağmur ve kar gibi durumlarda çekim şartları da zorlaşacağından, kapalı mekanlarda çekim yapılabilmektedir. Genelde dışarıda yapılan çekimlerin bir süre sonra kapalı bir mekâna geçilerek devam edilmesi bu şekilde mümkün olmaktadır.

Bu konularda uzman olan profesyonel düğün fotoğrafçıları, gelin ve damadın çekimlerde sıkıntı yaşamaması için bütün tecrübelerini kullanacaktır.

Mekân seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken başka bir nokta ise ilgili mekanların ücret alıp almadığıdır. Genel olarak çekim yapılacak mekanlarda herhangi bir ücret talep edilmiyor.

Ancak Atatürk Arboretumu, Ihlamur Kasrı ve Rahmi Koç Müzesi gibi mekanlarda fotoğraf çekimleri yapabilmek için bir ücret ödenmesi gerekiyor.

Bu kısımda anlaşma yapacağınız fotoğrafçı ile detayları görüşmeniz daha iyi olacaktır. Bu tarz bir ekstra ödemenin size ayrıca mı fatura edileceği ya da paketlerinin kapsamı dahilinde mi olduğunu net bir şekilde öğrenmelisiniz.

Mekân seçimlerindeki bir diğer konu ise zaman ve yoğunluğun iyi hesaplanmasıdır.

Eğer dış mekân düğün fotoğrafı çekimlerinin yapılacağı zamanları, ilgili mekanların çok yoğun olduğu dilimlerden seçerseniz sıkıntı yaşama ihtimaliniz de artacaktır.

Çünkü yoğun insan sayısına sahip olan yerlerde, doğru fotoğraf açısını yakalamaya çalışırken dikkatlerin dağılması ya da arka fonlarda insan kalabalığının artması çok olasıdır.

Bunun önüne geçmek için çok bilinen mekanlarda daha sakin saatleri ya da daha az ziyaretçi bulunan mekanları çekim için tercih edebilirsiniz. Bu sayede çok daha sağlıklı bir çekim süreciniz olur.

Tags: , ,

0 Comments

Leave a Comment